Неділя, 28.04.2024, 08:54
Сайт вчителя фізичної культури
Сукравцева В.О

 
Меню сайту

Категорії розділу
Нормативні документи [2]
Здорове харчування [2]
Книги з фізичної культури [3]
Статті присвячені веденню здорового способу життя [4]
Методичні розробки [3]

Модулі

Корисна інформація

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Файли » Корисна інформація » Методичні розробки

Спортивно - виховний захід "Здоровий спосіб життя"
[ Викачати з сервера (684.7 Kb) ] 31.05.2015, 09:20

Повний текст заходу та наочність знаходяться у файлі-архиві

І. Теоретична частина

Здоровий спосіб життя простий шлях до  довголіття оскільки він допоможе позбутися поганих звичок, знайти гармонію в житті, продовжити молодість і попередити захворювання.
Спосіб життя який ви ведете має найбільший вплив на стан вашого здоров’я. Вирішальний фактор у розвитку тієї чи іншої хвороби припадає на спосіб життя людини. Здоровий спосіб життя закладає фундамент гарного самопочуття, зміцнює захисні сили організму та розкриває його потенційні можливості.
«Здоров’я — не все, але все без здоров’я — ніщо», — сказав свого часу Сократ. І це, безумовно, так. Перехід до здорового способу життя — це шлях до внутрішньої гармонії. І цей перехід не повинен бути різким. Поступово змінюючи себе, свої звички і уклад життя, ви зможете без зусиль досягти бажаного. Щоб допомогти собі в цьому, визначимо основні елементи здорового способу життя:
1.    Здорове харчування (демонстрація слайду)
Від першого року життя і до юності діти ростуть в середньому 7см. у рік. У процесі росту кістки та м’язи потребують відповідного харчування для того, щоб використати увесь свій потенціал. Діти, які активно займаються спортом та збалансовано харчуються, показують кращі результати та краще концентруються у школі,  спорті та вдома.
Правильне, збалансоване харчування — це достатня кількість білків, вуглеводів, жирів, вітамінів, амінокислот, мікро- та макроелементів.
Деякі люди вважають, що вживаючи в їжу тільки натуральні продукти, організм буде відчувати нестачу корисних речовин, і йому потрібна «підкормка» у вигляді біодобавок і вітамінів. Однак чи зможуть штучні добавки замінити натуральні продукти, до яких за своєю природою схильний організм? Найімовірніше, ні.
Натуральна їжа — джерело енергії, необхідної нам для життя. Щоб правильний раціон поліпшив стан здоров’я, він повинен відповідати певним правилам:
•    їжа має бути збалансованою та різноманітною;
•    їжте більше овочів, злакових, фруктів;
•    замініть тваринні жири рибою;
•    вживайте молочні продукти низької жирності;
•    відмовтеся від солі, цукру, а також продуктів, що містять добавки;
•    щодня з’їдайте один зубок часнику;
•    почніть ранок зі склянки чистої води, випитої натщесерце;
•    не пропускайте прийоми їжі, особливо, сніданок
Сніданок — головний, найбільш необхідний організму прийом їжі за весь день, і готувати його потрібно простим і поживним.
Спочатку коротко зупинимося на тому, чому саме сніданок такий важливий для нашого здоров’я. По-перше, завдяки ранковому прийому їжі, протягом дня буде споживатися менша кількість калорій. Як наслідок — вага буде знижуватися природним чином, навіть без дієт. По-друге, здоровий сніданок підвищує швидкість метаболізму, забезпечує організм корисними речовинами і енергією, покращує пам’ять. По-третє, сніданок підвищує рівень лептину в крові. Лептин — гормон, який заспокоює надмірний
апетит протягом всього дня.
Сніданок здатний знижувати ризик серцевих нападів — саме такий висновок був зроблений дослідниками з Гарвардської школи громадської охорони здоров’я. Зокрема, цей висновок стосується чоловіків: ті, хто не снідають вранці, ризикую отримати інфаркт або захворювання серця. Лі Кехілл, провідний автор дослідження і науковий співробітник Гарвардської школи громадської охорони здоров’я, каже: «Пропуск сніданку може привести до різних захворювань, у тому числі ожиріння, високого кров’яного тиску, високого рівня холестерину і діабету, який у свою чергу може призвести до серцевих нападів».
Досвід показує, що ті, хто не приділяє уваги сніданку, пропускаючи його, змушені «перекушувати» протягом усього дня. Як правило, такі «перекуси» складаються з нездорової їжі: булочок, печива, чіпсів та ін. Така їжа висококалорійна і містить небезпечні добавки.
Особливо важливо снідати дітям. Дослідження показують, що ранковий прийом їжі на 40% покращує їхні математичні здібності. І навпаки, ті з дітей, хто пропускає сніданок, більш схильні до збудженого стану, і у них на 30% підвищується ймовірність виникнення синдрому гіперактивності (імпульсивність, емоційна нестабільність, плаксивість; ігнорування норм поведінки;  непосидючість і метушливість; погана концентрація уваги, пам’ять, затримка мовного розвитку. )
2.    Фізична активність (демонстрація слайду)
Однією з основних ознак здорового способу життя є висока фізична активність – рух. Величезні можливості, закладені в організмі кожної людини, можуть бути реалізовані в здоров’я і активне довголіття тільки за умови постійної дружби з фізичними навантаженнями. На жаль, більшість людей нашої держави ведуть малорухомий спосіб життя. Сприяє цьому науково-технічний прогрес – автоматизація промисловості, розвиток транспорту, механізація домашньої праці, телефонізація, телебачення, які скоротили до мінімуму рухову активність людини.
Гіподинамія (мала рухливість) призводить, як це не парадоксально, до збільшення навантаження на серцевий м’яз. Коли людина ходить, біжить чи займається фізичними вправами, м’язи, натискуючи на судини (вени, артерії, що знаходяться поруч з м’язами), допомагають серцю перекачувати кров на периферію, а венами – до серця. Коли людина не рухається, цього не відбувається, серце швидко зношується, виконуючи важку роботу, а йому за хвилину доводиться перекачувати 4-5 літрів крові. Під час роботи м’язів утворюються речовини, відбувається “згорання” тієї енергії, що надходить з їжею. При малорухомому способі життя, незбалансованому харчуванні запаси енергії відкладаються у вигляді жирів (надмірна вага), холестерину в судинах (стенокардія, інфаркт, інсульт), а відкладання солей веде до остеохондрозу.
За допомогою фізичної активності (демонстрація слайду)
Чи знаєте Ви, що багато видатних боксерів, чемпіонів Олімпіад, світу, Європи в дитинстві і в підлітковому віці мали слабке здоров’я, їх кривдили ровесники, але вони поставили за мету стати сильними. І стали, завдяки силі волі, наполегливості
3.    Гігієна організму (демонстрація слайду)
Гігієна тіла – це невід’ємна частина людського здоров’я. Якщо не слідкувати за собою то з часом краса зникає, а здоров’я псується. Що ж ми повинні розуміти під словосполученням гігієна організму? Перш за все це гігієна порожнини рота, волосся, тіла та спального місця. Зараз ми з вами більш детально познайомимося з кожним видом гігієни (демонстрація слайду)

 

Категорія: Методичні розробки | Додав: cypress
Переглядів: 1309 | Завантажень: 33 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту
  • Сайт Червонопільської школи
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials

  • Сукравцев В.О © 2024